Informacja Administratora

Historia

Przedszkole Miejskie nr 183 istnieje od 1980 roku, usytuowane jest na trasie przelotowej Śródmieście-Widzew Wschód-Janów.

Nasze przedszkole jest kameralne, przyjazne dzieciom, umiejscowione na parterze bloku mieszkalnego (wieżowiec) z bardzo funkcjonalnym 100 m holem i osobnymi pomieszczeniami klasowymi. Obok przedszkola znajduje się nowoczesny plac zabaw.

Zespół pracowników oraz wykwalifikowana kadra pedagogiczna tworzą przedszkole, które współpracuje z rodzicami, bliższym i dalszym otoczeniem.

Dużą uwagę poświęcamy nowo przyjętym dzieciom, łagodząc ich stres związany z adaptacją w przedszkolu, stwarzając domową, ciepłą, miłą, pełną akceptacji i bezpieczeństwa atmosferę.

W pobliżu przedszkola znajduje się wspaniały teren do zabaw i spacerów na powietrzu m.in. "Widzewska Górka", „Park Widzewski”.

Kadra pedagogiczna zatrudniona w naszym przedszkolu stosuje nowatorskie formy i metody pracy. Dajemy dzieciom możliwość działania i uczenia się poprzez samodzielne doświadczanie, umożliwiamy im aktywność twórczą we wszystkich sferach rozwoju oraz osiąganie sukcesu.

Organizujemy:

• zajęcia i zabawy łączące osiągnięcia współczesnej pedagogiki z domowym charakterem przedszkola
  • wycieczki i spacery po Łodzi i nie tylko...
  • wyjazdy do teatrów, muzeów i na wystawy okolicznościowe
  • ciekawe imprezy i uroczystości z udziałem rodziców
  • udział dzieci w imprezach lokalnych oraz konkursach organizowanych poza placówką.

Przedszkole stale się unowocześnia, modyfikuje i zmienia swoje oblicze.

W 2012 r. przedszkole otrzymało certyfikat Sieci Szkół i Przedszkoli Promujących Zdrowie, ponieważ zdrowie fizyczne, psychiczne i społeczne dziecka to nasz priorytet.

Zdobywamy kolejne certyfikaty potwierdzające nasze działania prozdrowotne, biorąc czynny udział w programach ogólnopolskich:

• Zapobieganie nadwadze i otyłości oraz chorobom przewlekłym poprzez edukację społeczeństwa w zakresie żywienia i aktywności fizycznej
  • Rok szkoły w ruchu
  • Czyste powietrze wokół nas – program edukacji antytytoniowej
  • Mamo, tato wolę wodę
  • Akademia zdrowego przedszkolaka

W przedszkolu odbywają się zajęcia dodatkowe bezpłatne - finansowane przez gminę Łódź:

• język angielski – 1 x w tygodniu dla dzieci ze wszystkich grup
  • muzyka dla smyka -  dla dzieci ze wszystkich grup
  • katecheza dla dzieci 5, 6 letnich (na życzenie rodziców).

Przedszkole oferuje dzieciom również zajęcia dodatkowe bezpłatne prowadzone przez nauczycieli:

• pomoc psychologiczno-pedagogiczna - logopedia - zajęcia prowadzone indywidualnie dla zakwalifikowanych do terapii logopedycznej, z dziećmi młodszymi będą prowadzone zabawy logopedyczne
  • koło plastyczne
  • koło teatralne

W chwili obecnej przyjmujemy już kolejne pokolenie naszych własnych wychowanków, którzy darząc nas zaufaniem i sentymentem przyprowadzają swoje pociechy do naszego przedszkola pracującego w godzinach od 600 do 1700.