Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. jeżeli korzysta Pan/Pani z odnośnika na stronie będącego adresem e-mail placówki to zgadza się Pan/Pani na przetwarzanie danych w celu udzielenia odpowiedzi,
4. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
5. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
6. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
7. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
8. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
9. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
10. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Historia

Przedszkole Miejskie nr 183 istnieje od 1980 roku, usytuowane jest na trasie przelotowej Śródmieście-Widzew Wschód-Janów.

Nasze przedszkole jest kameralne, przyjazne dzieciom, umiejscowione na parterze bloku mieszkalnego (wieżowiec) z bardzo funkcjonalnym 100 m holem i osobnymi pomieszczeniami klasowymi. Obok przedszkola znajduje się nowoczesny plac zabaw.

Zespół pracowników oraz wykwalifikowana kadra pedagogiczna tworzą przedszkole, które współpracuje z rodzicami, bliższym i dalszym otoczeniem.

Dużą uwagę poświęcamy nowo przyjętym dzieciom, łagodząc ich stres związany z adaptacją w przedszkolu, stwarzając domową, ciepłą, miłą, pełną akceptacji i bezpieczeństwa atmosferę.

W pobliżu przedszkola znajduje się wspaniały teren do zabaw i spacerów na powietrzu m.in. "Widzewska Górka", „Park Widzewski”.

Kadra pedagogiczna zatrudniona w naszym przedszkolu stosuje nowatorskie formy i metody pracy. Dajemy dzieciom możliwość działania i uczenia się poprzez samodzielne doświadczanie, umożliwiamy im aktywność twórczą we wszystkich sferach rozwoju oraz osiąganie sukcesu.

Organizujemy:

 • zajęcia i zabawy łączące osiągnięcia współczesnej pedagogiki z domowym charakterem przedszkola
 • wycieczki i spacery po Łodzi i nie tylko...
 • wyjazdy do teatrów, muzeów i na wystawy okolicznościowe
 • ciekawe imprezy i uroczystości z udziałem rodziców
 • udział dzieci w imprezach lokalnych oraz konkursach organizowanych poza placówką.

Przedszkole stale się unowocześnia, modyfikuje i zmienia swoje oblicze.

W 2012 r. przedszkole otrzymało certyfikat Sieci Szkół i Przedszkoli Promujących Zdrowie, ponieważ zdrowie fizyczne, psychiczne i społeczne dziecka to nasz priorytet.

Zdobywamy kolejne certyfikaty potwierdzające nasze działania prozdrowotne, biorąc czynny udział w programach ogólnopolskich:

 • Zapobieganie nadwadze i otyłości oraz chorobom przewlekłym poprzez edukację społeczeństwa w zakresie żywienia i aktywności fizycznej
 • Rok szkoły w ruchu
 • Czyste powietrze wokół nas – program edukacji antytytoniowej
 • Mamo, tato wolę wodę
 • Akademia zdrowego przedszkolaka

W przedszkolu odbywają się zajęcia dodatkowe bezpłatne - finansowane przez gminę Łódź:

 • język angielski – 1 x w tygodniu dla dzieci ze wszystkich grup
 • muzyka dla smyka -  dla dzieci ze wszystkich grup
 • katecheza dla dzieci 5, 6 letnich (na życzenie rodziców).

Przedszkole oferuje dzieciom również zajęcia dodatkowe bezpłatne prowadzone przez nauczycieli:

 • pomoc psychologiczno-pedagogiczna - logopedia - zajęcia prowadzone indywidualnie dla zakwalifikowanych do terapii logopedycznej, z dziećmi młodszymi będą prowadzone zabawy logopedyczne
 • koło plastyczne
 • koło teatralne

W chwili obecnej przyjmujemy już kolejne pokolenie naszych własnych wychowanków, którzy darząc nas zaufaniem i sentymentem przyprowadzają swoje pociechy do naszego przedszkola pracującego w godzinach od 600 do 1700.