Informacja Administratora

Harmonogram działań w Przedszkolu Miejskim Nr 183 w roku szkolnym 2023/2024

Uwaga- poszczególne punkty planu mogą ulec zmianie.

· Wycieczka do Dobronianki – dzieci 4,5,6 letnie

· Dzień Kropki - celebrowania wszelkich przejawów kreatywności i twórczego myślenia u dzieci w poszczególnych grupach.

· Dzień Przedszkolaka. Wspólne zabawy taneczne w grupach na boisku.

PAŹDZIERNIK

· „Światowy Dzień Uśmiechu” zabawy grupowe, do których „biletem wstępu” będzie uśmiech od ucha do ucha.

· „Bal Jesieni”, zabawy taneczne z jesiennymi piosenkami, konkursy o jesieni.

· „ Dzień Dyni” - konkurs plastyczny dla dzieci z naszego przedszkola.

· Wewnętrzne uroczystości pasowania na Przedszkolaka i Starszaka.

LISTOPAD

· Obchody Święta Niepodległości w terenie - występ Klubu Twórczych Rodziców – śpiew pieśni patriotycznych dla dzieci z całego przedszkola.

· Celebrowanie świąt narodowych 11 listopada - uroczystość .

· „ Turniej żyj zdrowo” – turniej sportowy dla dzieci z sąsiednich przedszkoli.

· „Dzień Pluszowego Misia”- zabawy przy piosenkach o misiach.

· „Andrzejki”- zabawy andrzejkowe na holu.

· Cykliczne audycje muzyczne.

· „Mikołajki” -spotkanie z Mikołajem.

· „Wigilia dla dzieci” - pieczenie pierników oraz wspólne kolędowanie.

· Wewnętrzne uroczystości z okazji Świąt Bożego Narodzenia.

· Cykliczne audycje muzyczne.

· „ Dzień Ekologa”- zabawy badawcze dla dzieci z całego przedszkola.

· Uroczystości z okazji dnia „Babci i Dziadka” w klubie Alternatywa.

· Cykliczne audycje muzyczne.

· „Tłusty Czwartek” bal karnawałowy.

· „ Walentynki” - zabawy przy pląsach muzycznych.

· Konkurs Plastyczny dla dzieci z pobliskich przedszkoli pt. „Bezpieczne zabawy zimą” we współpracy z biblioteką.

· Cykliczne audycje muzyczne.

· „ Dzień Matematyki” - udział w grach i zabawach matematycznych.

· „Światowy Dzień Wody” Każdy przedszkolak odkryje tajemnice wody i jej duże znaczenie dla życia ludzi, zwierząt i roślin. W tym dniu odbędą się różne zajęcia edukacyjne oraz eksperymenty z wodą.

· „Bajkoterapia” - małymi koczkami przez emocje towarzyszące dziecku.

KWIECIEŃ

· „ Światowy dzień Autyzmu” zwiększenie świadomości i wrażliwości w temacie autyzmu u dzieci.

· „ Dzień Tańca” taniec wyzwolony według W. Sherborne.

· Cykliczne audycje muzyczne.

· Celebrowanie świąt narodowych 1-3 maj.

· „ Dzień Bibliotekarza” - wycieczka do biblioteki dzieci ze wszystkich grup.

· „ Wiosna w obiektywie” - konkurs fotograficzny dla dzieci z naszego przedszkola.

· „ Dzień Sportu z Rodzicami ” - zachęcenie dzieci do aktywności ruchowej na świeżym powietrzu.

CZERWIEC

· „Dzień Dziecka” - wspólne zabawy na boisku przy muzyce.

· Zakończenie roku przedszkolnego - uroczystości z okazji zakończenia roku szkolnego w Klubie Alternatywa.